Search

Jak wycenić wieczność?

Updated: Jul 27
Jak wycenić wieczność?


Wieczność królestwa bożego jawi się jako cel i droga każdego człowieka, który wierzy w obecność Boga. Na przestrzeni wieków ludzie rozważali realną wartość życia wiecznego, podczas gdy już sam Jezus przedstawia nam jak cenne jest królestwo boże:


,,Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.


Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją."


Słowa Jezusa pozwalają odczytać obraz królestwa bożego jako najcenniejszego skarbu w naszym życiu, skarbu, który osiągnąć możemy poświęcając wszystko co do tej pory osiągnęliśmy, wszystko co mamy. Jest tak ponieważ królestwo niebieskie jest w istocie skarbem cenniejszym niż cokolwiek co uda nam się zgromadzic na ziemi.


Jak więc wycenić wieczność królestwa bożego? Jest ona cenniejsza niż wszystko inne, jest bezcennym skarbem jedynym w swoim rodzaju, który winniśmy pielęgnować i troszczyć się o jego odnalezienie.


Andrzej Satołaⓒ Kiedy klękać w kościele? 2020

0 views

©2019-2020 Kiedy klękać w kościele? 

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now